Прес-релізи

Керівник ДП «Укрспирт» Юрій Лучечко узяв участь у нараді присвяченій розвитку виробництва біопалива

Керівник ДП «Укрспирт» Юрій Лучечко узяв участь у нараді присвяченій розвитку виробництва біопалива, яка відбулася 22 вересня 2017 року у Комітеті  Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу,  ядерної політики та ядерної безпекиза участі членів комітету Верховної Ради, представників міністерств, відомств, державних та громадських організацій зацікавлених у розвитку галузі.

Юрій Лучечко зазначив, що Україна має колосальний потенціал з виробництва біопалива. Це має бути елементом стратегії енергонезаложності країни.

Фахівці обговорювали проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку сфери виробництва біологічних видів палива»

Основною метою законопроекту є створення нормативно-правового підґрунтя для розвитку сфери виробництва, обігу та використання рідкого біопалива у транспортних засобах.

Проектом закону передбачено:

  • встановлення енергетичної квоти щодо енергетичної частки біокомпонентів в обсязі;
  • відповідність рідкого біопалива, що використовується для транспорту, критеріями сталості;
  • організація обліку та контролю вмісту біокомпонентів у моторному паливі та їх відповідності критеріям сталості на ринку нафтопродуктів;
  • відповідальність за недотримання вимог щодо відповідності критеріям сталості моторного палива та щодо обов’язкових квот біокомпонентів в обсязі реалізованого моторного палива.

В ході обговорення можливих позитивних і негативних наслідків, більшість присутніх охоче підтримали внесення запропонованих змін та погодились, що це державницька позиція, яка дозволить подбати не тільки про екологію, а й дасть новий поштовх виробництву біоетанолу в нашій країні, що підвищить рівень надходжень до бюджетів усіх рівнів.          

«Налагодження виробництва біоетанолу – це друге дихання для нашого підприємства та наразі один з ключових стратегічних напрямків роботи ДП «Укрспирт». Так працює більшість провідних Європейських та світових держав і чим скоріше ми зробимо цей крок, тим швидше зможемо на повну запустити наші виробничі потужності, а це – додаткові робочі місця для людей та фінансові надходження для держави – коментує т.в.о. директора ДП «Укрспирт» Юрій Лучечко».

  • Дата: 25.09.2017